Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Projekty domów drewnianych są w obecnych czasach doskonałą alternatywą dla osób myślących o zdrowiu swojej rodziny. Domy drewniane są bowiem ekologicznym i praktycznym [ + ]

Dom z bali drewna. Zdrowy dom z duszą

Współczesne trendy w budownictwie zwracają uwagę na kwestie materiałów przyjaznych dla zdrowia człowieka. Domy z bali uważane są za domy zdrowe ze względu na naturalny składnik budulca jakim jest drewno, które korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Aby potwierdzić ten fakt wystarczy spojrzeć na mieszkańców Skandynawii czy Kanady, gdzie domy z bali są rozpowszechnione, a ich mieszkańcy żyją dłużej i statystycznie należą do najzdrowszych społeczeństw.

Domy drewniane wytwarzają specyficzny mikroklimat zapewniający optymalny bilans wilgoci. Cyrkulacja powietrza we wnętrzach domów z bali oraz wydzielane przez drewno olejki eteryczne mają bardzo dobry wpływ na regenerację organizmu oraz układ oddechowy.

Drewno ma również skłonności relaksacyjne. Odpoczynek kojarzy się ludziom z czystym powietrzem i domami z bali. Osoby, które wybudowały drewniany dom, nie zamienili by go na dom wybudowany w innej technologii.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę zdrowie nasze oraz naszych bliskich, jak również niewątpliwe piękno i urok domów drewnianych, to dom z bali jest idealnym wyborem na miejsce odpoczynku oraz codziennego funkcjonowania.